milansassuolopovzetekansl

Milan - Sassuolo 2:1; Muntari in De Jong za zmago v zadnjem krogu

milansassuolomaj14rzlt

milansassuolomaj14postavi

V zadnjem krogu italijanskega prvenstva, je Milan, na doma?em San Siru gostil novince v ligi, »mal?ka« pod imenom Sassuolo. Novincem v ligi dolgo ?asa ni kazalo najbolje, saj so skorajda celo sezono preživeli na mestih, ki vodijo v Serie B, kljub temu, da so ves ?as držali priklju?ek s preostalimi moštvi, pa jim je malokdo pripisoval realne možnosti za obstanek med elito. A sledil je sanjski zaklju?ek sezone, saj so varovanci Di Francesca, v zadnjih šestih krogih izgubili le enkrat (proti Juventusu), v preostalih petih tekmah pa nanizali kar 4 zmage in remi, kar jim je na koncu tudi prineslo, zaslužen obstanek med elito. Tudi Milan se je z novinci že opekel, saj so, takrat še varovanci Allegrija, po 15ih minutah vodili že z 0:2, nato pa prejeli 4 zadetke golobradega mladeni?a Berardija in izgubili že dobljeno tekmo, ki pa je dan kasneje prinesla, težko pri?akovano slovo Allegrija. Povratno sre?anje gostom v tekmovalnem smislu ni pomenilo ni?esar, Milan pa je imel še naprej vsaj teoreti?ne možnosti za igranje v Ligi Europa. Dolgo ?asa je celo kazalo na uspešen razplet, vse upe o igranju v Ligi Europa, pa je v zadnje pol ure razblinil Amauri, z dvema goloma v mreži Livorna.

Doma?ini, ki so se publiki na San Siru predstavili, v novih »retro« dresih, tekme ne bi mogli bolje odpreti. Že v drugi minuti, je do žoge na približno 25ih metrih prišel Muntari, ki je proti vratom Pominija meril mo?no in natan?no, žoga pa je, s pomo?jo vratnice, kon?ala v zgornjem levem kotu nemo?nega gostujo?ega vratarja. Po vsej verjetnosti zadetek kroga, za zgodnje vodstvo doma?inov. Zgodnji zadetek v lastni mreži, pa pri gostujo?i ekipi, ni pustil vidnejših posledic. V minutah ki so sledile, so gostujo?i igralci izvedli kar nekaj nevarnejših akcij, v deveti minuti pa so zgrešili prakti?no nemogo?e. Po predložku z leve strani, je bil v skoku najvišji Zaza, na drugi vratnici pa je do žoge na približno petih metrih, prišel Ariaudo, ki je popolnoma neoviran, zgrešil prakti?no nemogo?e, ko je žogo poslal ?ez gol nemo?nega Abbiatija.

Od desete minute naprej, je na igriš?u kraljevala le ena ekipa, ekipa Clarenca Seedorfa. Igralci so pokazali vše?no igro in na vsake toliko, nevarno zapretili proti gostujo?im vratom. V 18. minuti, je s približno 20ih metrov, z strelom po tleh, poizkušal Kaká, gostujo?i vratar Pomini, pa je z odli?nim posredovanjem prepre?il povišanje vodstva. Devet minut kasneje, pa je bil nemo?en tudi vratar Pomini. Prosti udarec s približno 25ih metrov, je izvedel De Jong (Balotelli je bil na klopi), žoga pa je na poti proti golu, zadela igralca v živem zidu in popolnoma spremenila smer, ter tako matirala nemo?nega vratarja gostujo?e ekipe. Milan je tako po manj kot pol ure igre, vodil že dvema goloma prednosti. Sliši se nekam znano kajne? A brez skrbi, scenarij iz prve tekme, se tokrat ni ponovil, saj so varovanci Clarenca Seedorfa brez ve?jih težav ohranili vodstvo do pol?asa in ve?ino ?asa v drugem delu tekme. Na odmoru je Milanu odli?no kazalo tudi glede uvrstitve v Evropo, saj sta tako Torino, kot Parma, na svojih tekmah igrala 0:0.

V drugem pol?asu, ni bilo veliko priložnosti, je pa nase opozoril »odli?ni« sodnik, ki je v drugem delu pokazal kar tri rde?e kartone. Po mirnih 15ih minutah drugega pol?asa, se je doma?i strateg, odlo?il za prvo menjavo, ko je na zelenico namesto Muntarija, poslal El Shaarawya, ki je le 4 minute kasneje, skorajda prišel do zadetka. Po, zanj klasi?nem, prodoru po levi strani proti vratom Sassuola, je Il Faraone sprožil, Pomini pa se je zopet izkazal z odli?nim posredovanjem. Minuto kasneje, smo videli še eno menjavo pri doma?ih, ko je namesto Constanta v igro vstopil Zaccardo. Kljub visokemu vodstvu Milana, pa na San Siru, ni bilo veliko razlogov za veselje, saj se je na štadionu hitro razvedelo, da je Parma vendarle uspela zadeti, s tem pa na šestem mestu prehiteti Milan. V Firencah, je po zaostanku, izena?il tudi Torino, kar je pomenilo, da bi Milan Sassuolo moral zmagati s tremi zadetki razlike (v Italiji se pri medsebojnih tekmah ne upošteva pravilo »zadetka v gosteh«).

V 68. minuti, je svoj »show« za?el tudi sodnik. Po prekršku Mexesa nad Berardijem, je glavni sodnik Valeri, francoskemu igralcu pokazal drugi rumeni karton in posledi?no pred?asno pot pod prho. ?e že moramo ocenjevati upravi?enost rde?ih kartonov, lahko sodniku priznamo vsaj to, da je bil rde?i karton za Mexesa, še najbolj upravi?en, saj ni šlo za direktni rde?i, temve? drugi rumeni karton. V 73. minuti, se je doma?i strateg odlo?il za zadnjo menjavo na tekmi, ko je na igriš?e namesto Kakája, poslal Balotellija, kar je posledi?no pomenilo, da San Siro, ne bo videl debija »?udežnega de?ka«, le 15 let starega Mastourja. V 76. minuti, bi doma?ini kmalu prišli do povišanja vodstva, ko je do žoge prišel Pazzini, ki je imel pred seboj le branilca Cannavara. Napadalec Milana, je uspel preigrati branilca Sassuola, nato pa sprožiti proti prvi vratnici, a je bil Pomini ponovno dovolj zbran.

V zadnjih desetih minutah, so imeli ve? od igre gostujo?i igralci, saj so v 84. minuti celo zatresli gol, ki pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, minuto kasneje pa je Zaza žogo za las poslal mimo vrat, že premaganega Abbiatija. Vsekakor pa je tako doma?im, kot gostujo?im igralcem, »show« ukradel glavni arbiter na tekmi, ki se je (mogo?e iz dolg?asa) v zadnjih minutah razmahal in pod prho poslal še dva igralca, po enega na vsaki strani! V 86. minuti, je prekršek Cannavara nad El Shaarawyem, glavni sodnik kaznoval z direktnim rde?im kartonom! Po?asni posnetek nam razkriva, da je gostujo?i branilec resda precej grobo podrl napadalca Milana, a v ve?ini primerov, se takšni prekrški redkokdaj sankcionirajo z direktnim rde?im kartonom.  Višek svoje sposobnosti, pa je Valeri pokazal v 90. minuti, ko je za popolnoma ?isto posredovanje na žogo, De Sciglia nagradil z direktnim rde?im kartonom in enajstmetrovko za goste! Po?asni posnetek razkriva, da je bil Sansone v prepovedanem položaju, ?esar stranski sodnik ni signaliziral, posredovanje De Sciglia, pa je bilo »?isto kot solza«. Valeri je stvari videl druga?e, njegovo napako pa je izkoristil Zaza, ki je iz najstrožje kazni matiral Abbiatija in tako znižal zaostanek. Tekma, ki v zadnjih minutah, tudi definitivno ni ve? odlo?ala o ni?emer, Parma je namre? v tem ?asu svoje vodstvo še povišala, se je kon?ala z zmago doma?inov, saj je gostom zmanjkalo ?asa, da bi resneje ogrozili vrata Abbiatija.

Klavrna sezona je tako kon?ana. Po lanski sezoni, polni adaptacij, je Milan na koncu vendarle uspel izvle?i vsaj tretje mesto in se na ta na?in uvrstiti v Ligo Prvakov. Letos smo navija?i pri?akovali precej ve?, dobili pa neprimerljivo manj. Vse od za?etka, so stvari krenile po zlu, eden najboljših igralcev v lanski sezoni, El Shaarawy, se je poškodoval in izpustil prakti?no celo sezono, glavna zvezda ekipe, Mario Balotelli, pa je letos prikazoval neprimerljivo slabše predstave, kot smo jih bili deležni lani, ko je prispel v klub. Sledile so napake uprave, ki je slepo zaupala Allegriju, misle?, da mu bo uspel »?udež« podobno kot v lanski sezoni, a ?udeža ni bilo. Po tekmi s Sassuolom, je tudi upravi postalo jasno to, kar je bilo navija?em jasno že dalj ?asa in Allegri je postal bivši. Na klop giganta je sedel »zelenec« v trenerskih vodah a hkrati velika legenda kluba, ki je kot igralec z Milanom osvojil vse, kar je možno osvojiti. Clarence Seedorf, je vnesel veliko novosti, mnoge izmed njih pa dolo?enim niso bile najbolj vše?. ?eprav je tudi Clarence delal napake, pa obstajajo dolo?ena dejstva, ki jih enostavno moramo izpostaviti. V prvi polovici sezone, je Milan pod Allegrijem osvojil 22 to?k, v tistem trenutku pa so bili rde?e-?rni bližje izpadu v Serie B, kot pa igranju v Evropi. Clarence Seedorf je na drugi strani v enakem številu tekem, zbral 35 to?k (kar 13 ve?!), Evropa pa se mu je izmaknila za vsega dve to?ki. Pod taktirko Clarenca Seedorfa, je Milan v prvem pol?asu skorajda omešil, absolutnega vladarja Italije, Juventus, kasnejši prvak Španije in finalist Lige Prvakov, Atetico iz Madrida, pa je iz San Sira celo kožo odnesel z veliko mero sre?e. To so vse dejstva, ki so znana vsem, kljub temu pa uprava še vedno ne ve, ali bi Clarencu zaupali vodenje moštva, še za eno sezono. Kdo je tu nor, presodite sami.

Za konec povejmo še, kako se je razpetla borba za Evropo. Parma je, kot smo dejali, na doma?em igriš?u svojo nalogo, kljub manjšim težavam, opavila z odliko, saj so odpisanemu Livornu zabili dva zadetka, kljub temu pa so bili tudi varovanci Donadonija odvisni od tekme v Firencah. Tam so doma?ini vodili dvakrat, gostje so jih dvakrat ujeli, eden najboljših igralcev letošnjega prvenstva, pa je imel v zadnji minuti na voljo najstrožjo kazen, za uvrstitev malega Torina v Ligo Europa. Italijanski reprezentant Cerci, je enajstmetrovko zapravil, igranja v Ligi Europa pa se je posledi?no veselila Parma. Donadoniju in njegovim varovancem ob tej priliki tudi ?estitamo za velik uspeh in hkrati upamo, da za dobro italijanskega nogometa, slednji tekmovanja ne bodo zaklju?ili že v mesecu avgustu.