• XML Parsing Error at 1:783. Error 9: Invalid character

Bole? poraz v Bergamu

Prispeval Gennaro.

atalantamilanmaj14naslovna

Atalanta 2:1 Milan; Rossoneri nesre?no izpustili 3 to?ke in se (verjetno) poslovili od Evrope

atalantamilanmaj14rzlt

atalantamilanmaj14postavi

Milan je, po veliki zmagi v milanskem derbiju, v predzadnjem krogu letošnje Serie A, ?akal obra?un z še enim moštvom iz Lombardije. Varovanci Clarenca Seedorfa, so gostovali v bližnjem Bergamu, kjer Milan tradicionalno težko prihaja do zmag. ?e je bilo zadnjih nekaj let, kljub težavnosti gostovanja, ve? ali manj uspešnih, pa se danes žal ni izšlo. Milan je povedel, igral solidno, imel nekaj priložnosti za povišanje vodstva, potem pa po nespametni enajstmetrovki in eurogolu veterana v dresu Atalante, doživel bole? poraz, ki Rossonerom drasti?no niža možnosti, za igranje v Evropi v naslednji sezoni. Na sre?o Milana, sta preostala direktna konkurenta v borbi za Evropo, Torino in Parma, danes odigrala remi in tako ohranila vsaj nekaj upanja.

Doma?ini so tekmo odprli pri?akovano, z relativno visokim presingom, saj je znano, da Atalanta doma igra pogumno proti vsem ekipam. Nenazadnje gre za moštvo, ki je od 18ih doma?ih tekem, zmagalo desetkrat in velja za tretje najboljše doma?e moštvo v ligi! Gostje v uvodnih desetih minutah, niso imeli veliko prostora za organizacijo nevarnejšega napada, kljub temu, pa bi v deseti minuti, kmalu prišli do vodstva na tekmi. Mario Balotelli je svoje moštvo popeljal v hiter protinapad in z mojstrsko podajo našel vtekajo?ega Kakája, ki pa žoge ni uspel sprejeti, obetaven napad pa je tako splaval po vodi. Štiri minute kasneje, smo videli identi?no akcijo z milanskega derbija, ki je Milanu tudi prinesel gol. Balotelli je z desne strani poslal odli?en predložek, v skoku pa je bil, podobno kot proti Interju, najvišji De Jong, ki pa je tokrat meril mimo vrat. Na drugi strani, so do priložnosti prihajali tudi doma?ini, prvo lepšo pa so si priigrali v 20. minuti, ko je po predložku Brivia, do strela z glavo prišel glavni doma?i napadalec, Denis, ki pa je meril mimo Amelijinih vrat. Tri minute kasneje, je bilo znova vro?e pred gostujo?imi vrati. Po napaki Honde na sredini igriš?a, so doma?ini krenili v hiter protinapad, Denis pa je z odli?no podajo zaposlil Carmono, ki pa je z roba kazenskega prostora, streljal preslabo in tako Ameliji omogo?il lahko obrambo. Mini pritisk doma?inov, se je nadaljeval v 30. minuti, ko je do strela, na robu kazenskega prostora, znova prišel Denis, a je na sre?o Milana znova meril nenatan?no. Igralci Atalante, so si zadnjo priložnost v prvem pol?asu priigrali v 35. minuti, ko je do strela z glavo prišel, vsega 160 centimetrov visoki Moralez, njegov strel pa je za vsega nekaj centimetrov zletel mimo gostujo?ih vrat, stati?ni Amelia, pa je bil prakti?no že premagan.

?e so ve?ino prvega pol?asa pretili doma?ini, pa je zaklju?ek prvega dela, v popolnosti pripadel Milanu. V 39. minuti, je De Sciglio z desne strani, poslal odli?en predložek, do udarca z glavo pa je prišel Kaká, ki pa je meril preve? po sredini, da bi resneje ogrozil vrata Consiglia. Dve minuti kasneje, je sledila najlepša priložnost prvega pol?asa. Kaká je priboril prosti udarec z roba kazenskega prostora, precej na levi strani. Izvajalec je bil Mario Balotelli, ki zadnjih nekaj teke, soigralce odli?no zaposluje z dobrimi predložki. Enega takih smo pri?akovali tudi tokrat, a Mario se je presenetljivo odlo?il za strel. ?eprav je žoga letela to?no nad vratarjem, je bil slednji popolnoma nemo?en, Balotelliju pa je veselje prepre?ila pre?ka. Zadnjo nevarnejšo akcijo, so gostje izvedli v zadnji minuti prvega pol?asa, ko je iz prostega strela od dale?, znova poizkušal kdo drug kot Balotelli, njegovo bombo, pa je neprepri?ljivi Consigli, uspel le odbiti, a na odbiti žogi ni bilo nobenega igralca Milana. Moštvi sta se tako, po relativno zanimivem prvem pol?asu, na odmor odpravili brez zadetkov, ob malce ve? zbranosti in sre?e, na obeh straneh, pa bi lahko videli tudi kakšen gol, tako v mreži Atalante, kot v mreži Milana.

Drugi pol?as so gostje odprli na sanjski na?in. Najprej je v 49. minuti, do strela z glavo prišel Kaká, ki je z vsega osmih metrov, znova meril nenatan?no. Dve minuti kasneje, pa veliko slavje na gostujo?i klopi! Hiter protinapad je za?el povratnik po poškodbi, El Shaarawy, ki je v igro vstopil na pol?asu. Žogo je podal do Montoliva, slednji pa je z odli?no asistenco zaposlil vtekajo?ega Muntarija. Ganski reprezentant, je z leve strani želel zaposliti Balotellija, ki se je na robu kazenskega prostora, nahajal popolnoma sam (in v prepovedanem položaju!), Bellini pa je v želji, da prepre?i podajo, žogo nesre?no poslal v lastno mrežo, veselje gostov pa se je tako lahko za?elo! Vodstvo Milana, bi se kaj hitro lahko izni?ilo že šest minut kasneje, ko je Rami storil kardinalno napako, ki pa na sre?o ni bila kaznovana, saj Bonaventura žoge ni uspel pospraviti v prakti?no prazen gol (žoga mu je pobegnila preve? v stran). Milan je v drugem pol?asu deloval precej bolj poletno, najve? zahval pa gre gotovo mlademu Il Faraoneju. Pravi užitek ga je bilo spremljati, saj je fant po katastrofalni sezoni, polni poškodb in prisilnih po?itkov, še kako željan igre, da ni pozabil igrati nogometa, pa je bilo jasno po vsega nekaj dotikih žoge.

Milan je, ?e zanemarimo napako Ramija, brez ve?jih težav nadziral potek sre?anja, doma?ini pa kljub o?itni želji po izena?enju, presenetljivo niso vršili mo?nega pritiska. Kljub temu, pa je bila samo ena neumna napaka Constanta v 66. minuti dovolj, da se doma?ini povsem vrnejo v igro. Po nespretnem prekšku nad Carmono, glavnemu sodniku ni preostalo drugega, kot da pokaže na belo to?ko, zanesljivi izvajalec najstrožje kazni pa je bil, kdo drug kot Denis, ki je z današnjim zadetkom, postal deseti najboljši strelec Atalante v zgodovini tega kluba. Do konca tekme je ostalo dobrih 20 minut, Milan pa je nujno potreboval zmago. Preostali dve menjavi Seedorfa, sta bili razumljivo napadalno usmerjeni, saj je v igro namesto Muntarija in Kakája, poslal Taarabta in Pazzinija. Ob tolikšnem številu napadalno usmerjenih igralcev, je bilo logi?no v obrambi precej ve? prostora, kar bi doma?ini z nevarnimi protinapadi znali izkoristiti. Eden takih je sledil v 80. minuti, ko je Rami blokiral strel De Luce, v nadaljevanju akcije, pa je žogo ?ez gostujo?a vrata poslal Moralez.

Milan je vse od izena?enja, prevzel iniciativo, a si resnejših priložnosti kljub temu ni uspel priigrati. Prvo pravo priložnost so si priigrali šele v 87. minuti, ko je z vsega 20ih metrov, prosti strel izvedel Balotelli, ki pa je žogo poslal le v živi zid. ?e si varovanci Clarenca Seedorfa v rednem delu niso uspeli priigrati nevarnejših priložnosti, pa je zato sledil nor sodnikov podaljšek! V 91. minuti, je Mario poizkušal z roba kazenskega strela, malce z desne strani, njegov atipi?en strel, z nenavadno krivuljo, pa je zletel mimo Consiglia in v levo vratnico doma?ega gola! Le tri minute kasneje, je bil Balotelli ponovno izjemno blizu! Z desne strani ga je zaposlil El Shaarawy, glavni zvezdnik Milana, pa se je z roba kazenskega prostora, odlo?il za strel v daljši kot. Sode? po po?asnem posnetku, bi žoga verjetno kon?ala v »rašljah«, da se kaj takega ni zgodilo, pa je zaslužen Benalouane, ki je požrtvovalno podstavil glavo in žogo odbil v kot. Ko je bilo že jasno, da Milan danes ne bo uspel zmagati, pa je sol na rano dodal še veteran Brienza, ki je v igro vstopil šele v 87. minuti, predvsem kot takti?na zamenjava. Zadnji napad na tekmi je pripadel doma?inom, do žoge pa je na približno 25ih metrih, prišel Brienza, ki je proti vratom Amelie poslal pravo bombo. Žogoa je tik ob sti?iš?u desne vratnice in pre?ke zletela za hrbet nemo?nega Amelie in slavje doma?inov se je lahko za?elo.

Gol v prakti?no zadnji sekundi tekme, je tako samo še dodatno utrl sol na že tako velike in številne rane, ki so jih letos pretrpeli igralci Milana. Po klavrni sezoni za ?imprejšnjo pozabo, se je vsaj v zadnjih krogih, pojavilo nekaj upanja, da bi Milan z malce sre?e, vendarle uspel izboriti vsaj igranje v Europa ligi, a to upanje je po današnjem neuspehu zelo majhno. Takoj po porazu, je bilo vsem jasno, da Milan v Evropo pelje le še en in edini scenarij in sicer, da Torino in Parma najprej na medsebojni tekmi odigrata remi, nato pa v zadnjem krogu nih?e izmed njih ne sme zmagati, Milan pa mora ob tem na doma?em San Siru premagati Sassuolo, ki si je že v 37. krogu presenetljivo izboril obstanek med elito. Prvi del na?rta (ki je objektivno gledano še najverjetnejši) se je izšel po željah Milana, saj danes v Torinu nismo videli zmagovalca, zato pa bo drugi del na?rta izjemno težko izvedljiv. ?e ra?unamo na poštenost Fiorentine, ki ima objektivno gledano mo?nejše moštvo od Torina, bi se v Firencah še lahko izšlo po željah Milana, zato pa bo tak scenarij težko izvedljiv v Parmi, saj jim v goste prihaja Livorno, ki je z današnjim porazom, tudi dokon?no izgubil možnosti za obstanek med elito. Seveda so se v nogometu dogajali tudi ve?ji ?udeži, a glede na to, kako se letos vse odvija proti Milanu (tudi tekma z Atalanto je lep dokaz), je težko verjeti, da se bo po vseh težavah, ravno v zadnjem krogu, vse obrnilo Milanu v prid. ?e ni? drugega, nas v zadnjem krogu vsaj ?aka nekaj napetosti do samega konca, kjer upamo, da Milanu ne glede na vse uspe dose?i še zadnjo zmago in tako maš?evati bole? poraz proti Sassuolu, ki pa je dan kasneje ve?ini navija?ev Milana, pri?aral nasmehe na obrazih, saj je ravno ta poraz prinesel odhod Allegrija. Ravno povratna tekma proti novincem v ligi, pa bi, kako ironi?no, znala biti zadnja tudi za Clarenca Seedorfa, saj so govorice o njegovem odhodu vse glasnejše, a o tej temi v neki prihodnji novici...