Datum in ?as tekme: 7. april 2014 ob 21:00.
Prizoriš?e: Luigi Ferraris, Genoa (kapaciteta: 36.703)

Slika
Clarence Seedorf

Predogled obeh ekip:
Genoa
Genoa se trenutno ugodno nahaja na sredini lestvice. Kljub temu zadnji rezultati niso bili navdušujo?i, nazadnje jih je s 3-0 razbila Verona. Gasperini naj bi razmišljal o spremembi v sistem 3-5-2, Burdisso in Antonini pa bi bila glavna ?lana obrambne linije. Genoa proti sicer Milanu nima ravno uspešen niz rezultatov, vendar varovanci Gasperinija so samo 3 to?ke in 2 mesti pod Rossoneri. Prav tako so dokazali, da je na njihovem stadionu težko igrati, 7 od 10 zmag v tej sezoni so osvojili na doma?ih tleh. Nekaj ?asa so bili v igri celo za Europa League, vendar zgolj 1 zmaga na petih tekmah je te sanje potisnila v ozadje. Na prvi tekmi novembra so na San Siru proti Milanu remizirali, strelec za Genoo je bil nekdanji Milanov igralec, Alberto Gilardino. V prejšni sezoni so Rossoneri na stadionu Luigi Ferraris zmagali z rezultatom 0-2. Antonini bo tako zaigral proti njegovemu zadnjemu delodajalcu in v intervjuju je namignil, da bi morda svoj gol kljub temu proslavil.
Forma: (L L D W L)

AC Milan
Milan je kon?no po dolgem ?asu stopil na zeleno vejo in ima priložnost, da zmaga 3x zapored v Serie A. Za Rossoneri je seveda katastrofalna sezona, nahajajo se na 11. mestu, do konca pa je samo še sedem tekem. Milanov niz zmag se je v tej sezoni vedno ustavil po dveh zaporednih zmagah, izgubili so 11 od 31 tekem, kar pomeni, da za vodilnim Juventusom zaostajajo kar 39 to?k. So pa na zadnjih dveh tekmah pokazali napredek, saj so najprej z 2-0 v Firencah premagali Fiorentino, potem pa so s 3-0 premagali še Chievo, ko sta se med strelca vpisala Balotelli in Kaká (2x). Slednji je med drugim odigral tudi svojo 300. tekmo v rde?e-?rnem dresu. Po teh uspehih je zopet oživela želja po uvrstitvi v Evropsko Ligo, ?eprav se je še nekaj krogov nazaj to zdelo prakti?no nemogo?e. Zgodovina rezultatov sicer kaže, da je Milan proti Genoii kar uspešen, saj na zadnjih sedmih tekmah niso okusili poraza. Listi poškodvanih se je sicer pridružil tudi novinec Essien.
Seedorfov za?etek trenerske kariere je poln tako padcev kakor tudi vzponov, vendar Bonera je prepri?an, da je Seedorf pravi za to ekipo: "Seedorf je miren, ?eprav seveda niz porazov vpliva na vsakogar. Potrebujemo samo ?as, da se lahko prilagodimo njegovim idejam. Clarence je trener, ki ima rad dialog. Potrebujemo ?as, da se spoznamo."
Forma: (L L D W W)