Prispeval Lovro.

pippomillazmunta

Milan - Lazio 3-1 (Honda, Muntari, Menez; Alex AG)

millazporociloavgtriena

Pa se je kon?no za?elo novo prvenstvo Serie A! Potem, ko smo v soboto videli prvi dve tekmi (Roma 2-0 Fiorentina, Chievo 0-1 Juventus), je bila nedelja dan tudi za navija?e ostalih klubov, da lahko kon?no normalno zadihajo po 3 mese?ni pavzi.

Nekih visokih pri?akovanj si Milanisti letos nismo zastavili, ker le ta niso realna; klub ne igra v prestini Ligi Prvakov, zapustil ga je Mario Balotelli, ki je odel v Liverpool. ?e h temu pritejemo e slabo formo na prijateljskih tekmah je kombinacija za pesimizem popolna. Je pa Milan potegnil e eno potezo, ki je zelo rizi?na, namesto Seedorfa je na klopi pristal e donedavnega trener Primavere, SUPERPIPPO INZAGHI!

Prvi krog nas je ?akal proti Laziu pri katerem je bilo kar nekaj kakovostnih okrepitev kot so Basta, Parolo, Djordjevi?, De Vriij. V prvi postavi Rimljanov so je od novincev ostal le Djordjevi?, v klubu pa so uspeli zadrati tudi glavni motor ekipe Antonia Candrevo.

Pri Milanu so debitirali vratar Diego Lopez, branilec Alex ter napadalec Menez. Na klopi je ostal Armero, Torres pa e ni imel pravice nastopa.

Milan je tekmo odli?no odprl e v sedmi minuti. Bonera je poslal dolgo ogo naprej, El Shaarawy je bil s svojim printom hitreji od De Vriija, ogo je z desnim zunanjim delom poslal pred gol kjer je pritekel osamljeni Keisuke Honda in ogo z nekaj sre?e poslal med nogami Berishe. Japonski samuraj je poskrbel za val navduenja na stadionu! Igra se je po zadetku odvijala bolj na sredini igri?a, Lazio pa je prvi? zapretil s strelom Parola, ki pa ga je Lopez brez teav ubranil. Rimljani so bili najnevarneji ob koncu pol?asa, ko je po odbiti ogi iz kota do strela priel Basta vendar je vrata Diega Lopeza za par metrov zgreil. Milan je tudi drugi pol?as za?el bolje od Lazia, kot prvi je s strelom poizkusil Poli, ki pa ni bil natan?en saj je  streljal preko vrat. Pisala se je 56 minuta na semaforju pa je pisalo e 2-0! Honda je odli?no zaposlil Abateja na desni strani, Ignazio je kon?no dal uporaben predloek (mogo?e je to znak za dobro sezono?) iz drugega plana pa je pritekel Muntari in ogo poslal za hrbet nemo?nega vratarja gostov. Ni minilo 10 minut od drugega Milanovega zadetka, ko je bil med strelci vpisan e Menez. Lepo se je prebil do kazenskega prostora kjer ga je po tleh potisnil De Vriij. Ob negodovanju gostujo?ih igralcev pa je glavni sodnik pokazal na belo to?ko. Menez je poslal Berisho v svojo desno stran, ogo pa v levo ter debitiral na najbolji moen na?in z zadetkom. Tri minute zatem pa nov gol, tokrat v doma?i mrei. Lep center Candreve, oga pa je ob Djordjevi?u zadela Alexa, ki se je podpisal pod avtogol. Do konca tekme ni bilo ve? kaknih posebnih prilonosti razen ene za Lazio. V 94 minuti je Abate storil prekrek v svojem kazenskem prostoru. ogo si je na belo to?ko nastavil Candreva, ki je streljal v svoj spodnji levi kot. Na njegovo alost je v isto smer krenil tudi izjemni Diego Lopez in strel ubranil!

Vsekakor ne rabimo zganjati pretirane evforije, ker je to ele prvo kolo. Je pa to znak  da gredo mogo?e stvari na bolje. Kon?no se je pri igralcih zopet videla borba za sveti dres, to pa je tudi vse kaj teje. Potrebno bo samo trdo delati in uspeh ob primernem kadrovanju ne bo izostal - v to sem prepri?an.